Organizacje i grupy wsparcia pacjentów

Wsparcie

Organizacje i grupy wsparcia pacjentów

Wpisz nazwę grupy wsparcia/fundacji w wyszukiwarkę lub wybierz z listy

Sekcja Raka Płuca Fundacja „To się leczy”

Sekcja Raka Płuca Fundacja „To się leczy”

www.tosieleczy.pl

Rak płuca. To się leczy to stała sekcja edukacyjna Fundacji, powstała z myślą o potrzebach chorych na raka płuca w Polsce. Kluczowe cele naszych działań to: edukacja pacjentów i ich bliskich, pomoc i wsparcie informacyjne, psychologiczne i żywieniowe, rzecznictwo na rzecz propacjenckich rozwiązań systemowych oraz rzetelna informacja zgodnie z aktualną wiedzą medyczną.

Nasze aktywności:

• Cykl webinariów „Rak płuca – pytania i odpowiedzi”, dla pacjentów i ich rodzin jest transmitowany na żywo na stronie „Rak płuca wiedza i wsparcie” na FB w 1. i 3. środę każdego miesiąca o godz. 20-tej.
Link do strony: https://www.facebook.com/Rak-płuca-wiedza-i-wsparcie-100174281872721/

• Infolinia „Rak płuca. To się leczy” powstała z myślą o wszystkich chorych. Jest bezpłatna, prowadzona przez nas osobiście i skierowana do osób szukających informacji na temat diagnostyki oraz leczenia raka płuca w Polsce. Rezerwacja konsultacji telefonicznej.
Link do strony: https://tosieleczy.asysto.pl/

• Strona „Rak płuca – wiedza i wsparcie” na Facebook powstała, aby pomóc ludziom przybliżyć specyfikę choroby nowotworowej jaką jest rak płuca. Kładziemy nacisk na edukację, profilaktykę oraz wczesne objawy, a także diagnostykę i schematy leczenia.
Link do strony: https://www.facebook.com/Rak-płuca-wiedza-i-wsparcie-100174281872721/

• „Rak płuca.To się leczy” – zamknięta grupa wsparcia na Facebook dla wszystkich dotkniętych rakiem płuca. Miejsce wymiany doświadczeń, informacji, wiedzy oraz wzajemnego wsparcia.
Link do grupy: https://m.facebook.com/groups/2799195507027876/

Stowarzyszenie „Walki z Rakiem Płuca”

Stowarzyszenie „Walki z Rakiem Płuca”

www.rakpluca.org.pl

Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca udziela praktycznego i emocjonalnego wsparcia pacjentom i ich bliskim poprzez przekazywanie niezbędnych informacji na temat raka płuca, profilaktyki i dostępnych możliwości terapeutycznych. Pomaga chorym na raka płuca i ich bliskim skorzystać z doświadczeń pacjentów, lekarzy, pielęgniarek i innych osób, które zetknęły się z nowotworem płuca. Misją Stowarzyszenia jest przede wszystkim poprawa sytuacji pacjentów. Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez m.in.: organizowanie i finansowanie szkoleń oraz doskonalenia zawodowego personelu medycznego, organizowanie i prowadzenie profilaktyki antynikotynowej, organizowanie i prowadzenie działań profilaktycznych wczesnego wykrywania raka płuca, pozyskiwanie środków na zakup aparatury i sprzętu medycznego oraz jego modernizację oraz wspieranie unowocześniania metod leczenia raka płuca.

Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca
ul. Dębinki 7
80-211 Gdańsk
tel. 58 349 24 44
e-mail: stowarzyszenie@rakpluca.org.pl

Fundacja „Tam i z Powrotem”

Fundacja „Tam i z Powrotem”

Fundacja „Tam i z Powrotem”

Fundacja koncentruje się na pomocy tym chorym na nowotwory, którzy są pacjentami szpitali. Celem działań Fundacji jest poprawa warunków leczenia w polskich ośrodkach onkologicznych. W ramach działań informacyjno–promocyjnych Fundacja prowadzi Akcję wydawniczą „Razem zwyciężymy raka!”.
http://www.tamizpowrotem.org/


Fundacja “TAM I Z POWROTEM”
ul. Forteczna 4a
01-540 Warszawa
tel: +48 515 985 374
e-mail: a.rodowicz@tamizpowrotem.org

Onkofundacja Alivia

Onkofundacja Alivia

Onkofundacja Alivia pomaga osobom chorym na każdy typ nowotworu złośliwego, ułatwia dostęp do wiedzy i informacji przydatnych dla pacjentów onkologicznych. Prowadzi przewodnik po przyjaznych ośrodkach onkologicznych na portalu Onkomapa.pl, a na stronie Kolejkoskop.pl informuje o najkrótszych kolejkach do badań diagnostycznych w ramach NFZ.
www.alivia.org.pl


Onkofundacja Alivia
ul. Niedźwiedzia 4c
02-737 Warszawa
tel.: +48 22 266 03 40 (pon. – pt. 8:00 – 16:00)
fax: +48 22 266 03 45
e-mail: info@alivia.org.pl

Fundacja Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”

Fundacja Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”

Fundacja otwiera przed chorymi na raka i ich bliskimi możliwość lepszego radzenia sobie z sytuacją choroby, uruchomienia wewnętrznych możliwości zdrowienia i poprawy jakości życia. Prowadzi konsultacje z zakresu psychoonkologii, psychoneuroimmunologii, dietetyki, Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Organizuje grupy wsparcia dla osób z diagnozą onkologiczną i ich bliskich oraz zajęcia rehabilitacji, fizjoterapii i muzykoterapii.
www.ogrodnadziei.org.pl


Fundacja Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”
ul. Puławska 158/164 m. 3
02-670 Warszawa
tel. 22 843 24 11
e-mail: fundacja@ogrodnadziei.org.pl

Fundacja „Rak’n’Roll”

Fundacja „Rak’n’Roll”

Fundacja działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. W fundacji Rak’n’Roll pacjenci mogą skorzystać z darmowych konsultacji psychoonkologicznych. W ich ramach odbywają się jednorazowe lub cykliczne spotkania z psychoonkologiem, konsultacje dla rodzin i bliskich osób chorych onkologicznie, warsztaty dla osób, które zakończyły leczenie onkologiczne, a także wsparcie psychologiczne dla osób w żałobie po stracie bliskich. Dla wszystkich tych, którzy zmagają się z chorobą nowotworową Fundacja uruchomiła telefon zaufania 604 51 51 51, pod który można dzwonić w każdą środę w godzinach od 19:00 do 21:00.
www.raknroll.pl


Fundacja Rak’n’Roll – Wygraj życie
ul. Wiśniowa 59 lok. 6
02-520 Warszawa
tel. 22 841-27-47
e-mail: biuro@raknroll.pl

Fundacja „W związku z Rakiem”

Fundacja „W związku z Rakiem”

Działania Fundacji koncentrują na wspomaganiu profilaktyki wykrywania i leczenia chorób nowotworowych. Fundacja udziela szeroko pojętego wsparcia dla osób chorych oraz ich najbliższych. Fundacja pomaga rodzinom chorych nauczyć się, w jaki sposób ich wspierać oraz jak sobie radzić z chorobą nowotworową w rodzinie.
http://zrakiem.pl


Fundacja W Związku Z Rakiem
ul. Nabycińska 19/306
53-677 Wrocław
kom. 535 966 585
e-mail: mjarecka@zrakiem.pl

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych

PKPO to wspólny głos ponad 100 tysięcy pacjentów onkologicznych w Polsce zrzeszonych w 43 organizacjach z terenu całego kraju. Działamy na rzecz poprawy sytuacji wszystkich chorych onkologicznie, dzieci i jakości i długości życia chorych z chorobami nowotworowymi w Polsce, dzięki wdrożeniu najwyższych standardów profilaktyki, diagnostyki, terapii i rehabilitacji onkologicznej.

http://www.pkopo.pl

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych

ul. Piękna 28/34 lok. 53
00-547 Warszawa
tel. 22 428 36 31
email: info@pkopo.pl

Grupa wsparcia na Facebooku

www.facebook.com/groups/rakpluc.lungcancer